Що таке фейсбілдінг

Що таке фейсбілдинг: блог інструктора Марти Павлюк

Для чого тренувати лицеві м’язи? Дізнайся секрети фейсбілдингу.

Фейсбілдинг, фейсфітнес, фейсйога, лицева гімнастика… Все це «одного поля ягоди». Йдеться про тренування м’язів обличчя. А для чого їх, власне, тренувати? Часто люди дивуються, мовляв: до чого тут м’язи? В мене до шкіри претензії! А хтось і взагалі з подивом уточняє: на обличчі є м’язи???

Є! Причому чимало і вони складають каркас, основу нашого обличчя.

Для чого тренувати лицеві м’язи?

Кожен з нас помічав, що з віком обличчя поступово «опускаються», особливо помітно це по висоті лінії брів, вилиць, опускаються кутики очей та губ, щоки сповзають і утворюються так звані «бульдожки» (або «брилі»). Дія сили гравітації дається в знаки, а ще — наша осанка…

Поспостерігайте за положенням свого обличчя протягом дня: якщо воно частіше нахилене вниз — швидше за все перелічені вище ознаки опускання лиця вам знайомі. До речі, смартфони-планшети-ноутбуки, над якими ми схиляємо наші личка більшу частину дня, теж вносять тут свою лепту. Якщо м’язовий каркас сформований — обличчя не стікатиме, воно «триматиме форму» довше (а якщо птоз вже дав про себе знати — не біда, провислі ділянки можна підтягнути, працюючи з лицевими м’язами). 

© tumblr.com

Ще одне завдання, з яким справляється фейсбілдинг — мімічні зморшки, які, власне, утворюються в місцях зажимів лицевих м’язів. Тобто якщо проблема птозу (провисання обличчя) пов’язана із втратою тонусу м’язів, то мімічні заломи вказують на ділянки, що, навпаки, знаходяться в гіпертонусі.

Наприклад, вертикальний залом в міжбрів’ї закладається, якщо ви часто хмуритесь і в м’язах, які зморщують брови, накопичується спазм; зморшки-маріонетки (від кутиків рота вниз) формуються, якщо є звичка затискати кути рота вниз, що призводить до спазму самого кругового м’язу рота та м’язів-опускачів кутиків губ; носогубний залом спровокований спазмом м’язів центру обличчя (тут їх ціла група). Оскільки м’яз, який перебуває у спазмі дещо вкорочується в довжині — він відтягує за собою ділянку шкіри, куди вплітається. Тут і утворюється залом (зморшка).

Варто зазначити, що мімічні м’язи одним своїм кінцем твердо зафіксовані у кістку, а іншим — у сусідній м’яз та відповідну ділянку шкіри, яку зміщують під час скорочення (так ми робимо гримаси). Це знання є ключовим, адже якщо ви будете тренувати лицеві м’язи, не фіксуючи при цьому руками вільний кінець м’язу (той, що не кріпиться в кістку) — можете «натренувати» собі нових заломів.

Лицева гімнастика — це не гримаси перед дзеркалом, як часто думають ті, хто не зустрічався з нею «впритул». Це повноцінне тренування, яке потрібно виконувати усвідомлено. Лицеві м’язи можна і тренувати, тим самим підтягуючи, ущільнюючи їх = скульптурувати обличчя. Лицеві м’язи можна витягувати (як і м’язи тіла), тим самим розслабляючи їх = знімати зажими. Але все це важливо робити КОМПЕТЕНТНО! Інакше не варто чекати позитивних результатів...

В наступних публікаціях я розповім про приємні «бонуси» лицевої гімнастики, бо їх є чимало.

Познайомте своє обличчя з лицевими вправами — і воно віддячить чудовим виглядом!

Ваш інструктор, Марта Павлюк.

Марта Павлюк, фейсбилдинг

Комментарии (0) Прокомментировать
    Комментариев нет, но ты можешь оставить первый комментарий :)