Куди піти у перші вихідні грудня

Куди піти у перші вихідні грудня

Дізнайся про найцікавіші події мистецтва у добірці Sunny7.

Коли в Києві приходить найпохмуріший сезон року, мистецво стає ближчим до людей. Саме в ньому можна знайти натхнення та мотивацію. Для того, щоб раптом не пропустити значні події в світі українського мистецтва, культуролог, журналіст Софія Кущ спеціально для Sunny7  підготувала добірку подій, які відбудуться в перші вихідні грудня.

Харизма Ірану, виставка у Музеї Ханенків

Київ

«Харизма Ірану», виставка у Музеї Ханенків (Терещенківська, 15)

Менше двох тижнів Музей Ханенків показуватиме старовинні килими, тканини та іранську мініатюру (15-17 століття). Це дуже крихкі види мистецтва, ніжні та норовливі.

Ось чому варто поквапитися з візитом. До речі, організатори запевняють: кращих килимів для селфі на ці вихідні у столиці просто не знайти. Найцінніший перський килим, «герат» 17 століття, часу найвищого піднесення мистецтва перського килимарства. Неймовірний візерунок, шляхетний — суто «перський» — колорит. Єдиний в своєму роді в Україні.

Відкриття 1 грудня.

©facebook.com/khanenkomuseum

«Дивовижний світ Ієроніма Босха /The Curious World of Hieronymus Bosch», фільм-виставка на екрані, кінотеатр «Київ», 3 грудня, неділя, 15:00

Ієронім Босх — найбільш «пояснювальний» художник в історії мистецтва. І найбільш загадковий, бо чим більша загадка, тим більше бажання її розгадати. У 2016, на 600 роковину смерті, його твори повернулися до рідного міста Гертогенбос у Нідерландах заради грандіозної виставки — «Ієронім Босх. Бачення генія».

Тут було 17 із 24-ох збережених картин Босха у світі і 19 малюнків з 20-ти. Підготовка масштабної виставки зайняла у кураторів довгих 8 років. Саме про цю виставку знятий фільм «Дивовижний світ Ієроніма Босха», який в неділю Британська Рада в Україні та Арт-Об’єднання CoolConnections представлять у кінотеатрі «Київ». Квитки у касах кінотеатру та на сайті онлайн.

Ієронім Босх. Бачення генія

©theatrehd

«Колекція Ґалаґанів», лекція у Національному художньому музеї України, 2 грудня, субота, 12:00

Уявіть собі палац на 60 кімнат у стилі ампір, мурований, величний... Ні, це не Франція, це Україна. Чернігівська область, точніше губернія, початок 19 століття. Село Сокиринці. Палац Ґалаґанів не даремно і зараз називають «українським Парнасом», адже він мав власну мистецьку галерею, бібліотеку, хор та навіть театр. Про те як жила і чим дихала відома родина Ґалаґанів, про унікальну колекцію творів мистецтва, яку вона збирала по всьому світу впродовж століття — про це на лекції у суботу. 

Палац Ґалаґанів

©instagram.com

ЛЬВІВ

Майстер-клас «Новорічні кулі», арт-галерея «Щось цікаве», 3 грудня, неділя, 13.00

Новорічні свята вже скоро! У неділю кожен може спробувати свої сили у цілком практичній підготовці до свят. Так, разом з художницею по склу Роксоланою Худобою, декорувати колекцію скляних ялинкових кульок одноколірною технікою — чорними та білими лінерами. Кожен гість розмалює власноруч 4 великі кулі (10х10 см). 

©shutterstock.com

ОДЕСА

Тревел-фотовиставка «Подорож доброго ведмедя», 1-12 грудня, Одеський музей західного і східного мистецтва.

65 робіт фотографів з 12 країн світу, на рахунку яких перемоги в престижних міжнародних фотоконкурсах та публікації в National Geographic стали авторами цієї унікальної фотоколекції, яку покажуть одеситам у перші два тижні зими. Заради деяких кадрів фотографи їздили в далеку Антарктиду та нерідко навіть ризикували життям. На більшості фото на виставці повноправний хазяїн півночі — полярний ведмідь. До речі, будь-яку фотороботу можна буде і купити тут. Всі виручені кошти підуть на благодійність.

©od-news.com

ДНІПРО

«Натхнення», виставка авторської ляльки, Історичний музей.

Перед новорічними святами всі ми прагнемо внутрішнього відчуття казки та дива. Та найкраще у цьому допоможе відсил до найказковішого періоду життя кожного з нас — дитинства.

Отже, на цілий місяць Історичний музей перетвориться на дім для художніх авторських та антикварних ляльок. Можна буде зазирнути за лаштунки лялькового театру: на виставці покажуть зблизька і «зірок», ляльок, що багато разів «виступали» на сцені. Окрема родзинка виставки — чарівні ведмедики Тедді. Творили для цієї виставки 37 лялькарів-майстрів з усієї Європи.

©shutterstock.com

Читай також:

Куди піти в Києві на вихідні: 2-3 грудня 

Киев, новости, Украина

Комментарии (0) Прокомментировать
    Комментариев нет, но ты можешь оставить первый комментарий :)