Євген Нищук: про лідерство, культуру та жінок (ексклюзив)

Євген Нищук: про лідерство, культуру та жінок (ексклюзив)

Міністр культури України розповів про те, хто для нього справжній лідер та чому за жінками майбутнє

У день відкриття Української Академії Лідерства Євген Нищук, Міністр культури України, видатний актор та громадський діяч, дав ексклюзивне інтерв’ю Sunny7. Що думає міністр про майбутнє, жінок та лідерство  читай на сторінках нашого видання!

Пане Євгене, що особисто ви вкладаєте в ознаку лідерства? Що для вас означає слово «лідер»?

 Лідери  це ті люди, які не соромляться брати на себе відповідальність, бути ініціативними, вести за собою. Їх завжди менше, проте саме на таких спирається суспільство. Грамотне лідерство призводить до змін, яких прагнуть люди у будь-якій країні. Особливо у нас, адже ми переживаємо скрутні часи після «тектонічного струсу» Революції Гідності.

Ми потребуємо мирного творення, проте на чолі виключно з лідерами, які відкриті до світу, Європи, позитивних процесів. Вони повинні прагнути увібрати всі кращі моделі та зразки програм, які привели суспільство до добра та покращення хоча б елементарного буденного життя. Дуже важливо, що така молодь зараз географічно по всій країні  і на заході, і на сході, на півдні та півночі, в центрі.

Чим для Вас є Українська Академія Лідерства?

 Академія лідерства  це саме та модель, яка є молодою, європейською, чистою та амбіційною.
Зараз, наприклад, у Міністерстві культури створюються директорати. На мою думку, у недалекому майбутньому випускники Академії можуть там працювати, адже все необхідне для створення стратегій, планування, євроінтеграції та креативних індустрій вони вивчають тут. Ідеально дотримано абсолютно всіх необхідних критеріїв та умов.

Зараз вік не грає ролі. Тому, я гадаю, вони можуть сміливо брати на себе відповідальність та приносити користь для розвитку культури та інших царинах життя.

Як гадаєте, чи буде наступний міністр культури сам з Академії Лідерства? Чи зверталися до вас з таким питанням студенти? Чи можуть вони дізнатися й навіть побачити, що саме відбувається у будь-якому міністерстві зсередини?

 Я усвідомлюю, що всі державні інституції, до яких колись була недовіра, таким відкритим моментом  не просто допуском, а залученням подібних студентів,  можуть мати право на життя. У нас навіть піднімалося наступне питання: чи потрібне буде Міністерство культури після того, як воно припинить бути контролюючим органом, який інколи видає гроші, а стане майданчиком, на якому проводитимуться цікаві культурні програми, де митці можуть реалізувати свої ідеї?

 Власне, я певен, що люди, які відмінно знають культурологію, економіку, мову, історію мають перспективу стати міністрами, або заступниками, директорами, керівниками департаментів. Я людина творча, митець, культурний діяч, прийшов у міністерство після вищезгаданих потрясінь майже вимушено. Однак тепер суспільство повинно створювати можливості для зростання майбутньої політичної еліти.

Молодь не повинна приходити до влади ось так  без знання багатьох деталей, постійно набиваючи гулі у процесі професійної діяльності. Так, без певних якостей, на кшталт рішучості, стійкості, готовності до великої відповідальності, молода людина не стане лідером. Саме тому необхідна планова підготовка, яка, по-перше, вбереже майбутніх лідерів від стресу, а, по-друге, пояснить їм, що таке система управління та як вона діє, які існують державні інституції, як створюються закони та підзаконні акти.

Чи здатні студенти Академії навчити чогось наших дорослих, розумних та досвідчених політиків, які бачили у цьому світі майже все?

 Я переконаний, що здатні. Інколи, потрапляючи у певне середовище, я розумію, що вже «зашиваюся» у тих документах та законах. Юнацтво  це жива думка, свіжі погляди, певна імпульсивність. Це дає можливість зважено поглянути на той чи інший предмет, об’єднати досвідченість з готовністю до кардинальних змін.

От тільки-но почули цікаву інформацію про те, що саме до Академії лідерства вступають більше дівчат. Що ви думаєте щодо жінок-депутатів у Верховній Раді та в інших міністерствах, департаментах? Чи потрібно нам більше жінок з їх трішки іншим підходом, поглядами та думками?

 Абсолютно закономірно, що дівчата та жінки зараз беруть на себе відповідальність. Існування у особистості лідерських якостей  не питання статі. Професійні якості та рівень довіри населення  ось що головне.

Це відголосок радянської історії  переконання у тому, що, мовляв, вона не може займати цю посаду, бо вона жінка.

Серед моїх колег та партнерів повно жінок. Та більше, всі мої заступники  жінки! Я спираюся на них у важкі часи, вони керують деякими напрямками роботи, які міністр фізично не може охопити. За те, що вони беруть на себе цю «чорнову роботу», я дуже вдячний.

Якими якостями має володіти жінка, аби стати лідером? На прикладі тих жінок, які з вами працюють.

— Лідерські якості — це лише складова частина того, що називають «стати лідером». Знати справу, бути переконливим та фаховим  ось що основне. Також потрібна можливість реалізації. В Українській Академії Лідерства дівчата вчаться проявляти рішучість та наполегливість. Проте реальний світ вельми жорстокий.

Буває таке  жінка чудова, перспективна, все знає та вміє, а раптом десь зникає. Чому? Бо раз, другий, третій зустрілася з нерозумінням, невпевненістю оточуючих у її силах  мовляв, чи зможе, чи потягне, це ж не жіноча робота… Або наступне: ось зараз заміж вийде, дитину народить і все, нема спеціаліста. Мої заступниці встигли і народити, і у декреті побути, і працюють далі!

Нещодавно проходив конкурс «Міс Україна». Як гадаєте, такий титул для дівчини може стати якимось критерієм заможності?

 Не впевнений. Я не хочу критикувати будь-які конкурси, адже це теж певна амбіція, момент покращення себе в той чи інший спосіб. Проте я не думаю, що подібні заходи є тим, що може відкрити нові можливості для фахової підготовки.

Так, деякі красуні ставали Послами доброї волі, та в процесі підготовки оволодівали необхідними знаннями. Тобто існувала справжня гармонія між її зовнішністю та особистісними якостями. Проте наскільки це визначально у бажанні очолити якусь інституцію  не знаю.

Читай також:

Украинская Академия Лидерства: стать президентом сможет каждый

новости, Євген Нищук

Комментарии (0) Прокомментировать
    Комментариев нет, но ты можешь оставить первый комментарий :)